![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9693305
*
nr 969 3305
Spegel
höjd: 80 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2015
kl 18:00:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 17:52:17
1
100 kr
18/6 00:00:28
2
200 kr
27/6 22:20:58
3
250 kr
29/6 15:07:16
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 969 3305
Spegel
höjd: 80 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 17:52:17 | 1 | 100 kr |
18/6 00:00:28 | 2 | 200 kr |
27/6 22:20:58 | 3 | 250 kr |
29/6 15:07:16 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)